GŁOS  Z  MECZETU 

 

 

Mając w pamięci powtarzane przy okazji kolejnych negocjacji pokojowych zapewnienia Jasira Arafata o zaprzestaniu podżegnania przeciwko Żydom, zamieszczamy poniżej fragmenty z piątkowego kazania w meczecie Zayed bin Sultan Aal Nahyan w strefie Gazy, transmitowanego 14 października 2000 r. przez oficjalną telewizję Autonomii Palestyńskiej. Przemawia dr Ahmad Abu Halabiya, członek Rady Fatwa, były Rektor Uniwersytetu Islamskiego w Gazie:

"(...) O bracia wierzący, Żydzi są zbrodniarzami i kryminalistami, którzy zamordowali nasze dzieci, uczynili nasze dzieci sierotami, nasze kobiety wdowami, którzy sprofanowali nasze święte miejsca. To terroryści. To oni są tymi, którzy muszą być wymordowani i zabici, tak jak Allah Wszechmogący powiedział: `Walczcie z nimi`. Allah rozprawi się z nimi waszymi rękami, upokorzy ich i pomoże wam ich zwyciężyć, i wyzwoli umysły wiernych.

(...) O bracia w wierze, piękna oblubienica ma wysoką cenę i kosztowne wiano.

(...) Naszą oblubienicą jest raj, o bracia w wierze. Koszt i cena tej oblubienicy to nasza walka na drodze Allaha, to zabijanie i bycie zabitymi.

(...) Mówimy Żydom, i mówimy Clintonowi, i mówimy tym wszystkim, którzy wspierali Żydów i nadal z nimi współpracują, mówimy do nich, że nic nas nie wzruszy, jesteśmy narodem palestyńskim.

(...) Nasza determinacja nie ustanie. Wzniesiemy sztandar dżihadu!

(...) Nie miejcie miłosierdzia dla Żydów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, w jakim kraju. Walczcie przeciwko nim, gdziekolwiek jesteście. Gdziekolwiek ich spotkacie, zabijajcie ich. Gdziekolwiek jesteście, zabijajcie tych Żydów i tych Amerykanów, którzy są im podobni i którzy stoją z nimi w jednym okopie przeciwko Arabom i muzułmanom. To oni ustanowili Izrael tutaj, w sercu arabskiego świata, w Palestynie.

(...) Połóżmy naszą ufność w Allachu, zewrzyjmy nasze szeregi. zjednoczmy słowa, a naszym wspólnym hasłem niech będzie `Dżihad! Dżihad!` (...) Nie oddamy ani ziarnka palestyńskiej ziemi, od Hajfy, poprzez Jaffę, Akko (...) aż po cały kraj, strefę Gazy i Brzeg Zachodni (...) O Allachu, rozpraw się z Żydami, twoimi wrogami i wrogami islamu. Rozpraw się z krzyżowcami, z Ameryką i z Europą, która za nią stoi; o Panie światów."

[MEMRI - Middle East Research Institute, 14.10.2000, za BIM nr.2/2000]

 

 

 


Na poczatek
  Izrael Kultura Historia Turystyka Pomoc duchowa Żydzi w Polsce Czasy i Fakty

Copyright ©2002-2012 by Gedeon