ARMIA  OWP

 

 

 

24.06.2000r. "Tzemach News Service" doniósł:

"Dyrektor do spraw Badań z Ariel Center for Policy Arye Stav podaje zatrważające szczegóły dotyczące planów armii Organizacji Wyzwolenia Palestyny (PLO) w nadchodzących miesiącach:

Chociaż PLO nie może się pochwalić w pełni dojrzałą, dobrze wyposażoną armią, jaką posiadają Egipt i Syria, w grę wchodzą inne czynniki, które powodują, że PLO będzie stanowić strategiczne zagrożenie Izraela.

Do ogłoszenia niepodległości państwa palestyńskiego [planowane: 13.09.2000 r.] OWP zmobilizuje armię ponad 100 tys. żołnierzy. Autonomia Palestyńska już posiada 12 dywizji z około 50-60 tys. żołnierzy. Dodajmy do tego kolejne 20-30 tys. ze wszystkich zakątków świata arabskiego, którzy szybko dołączą do walk. W dzień ogłoszenia niepodległości państwa palestyńskiego i tak zwanego `prawa do powrotu` tysiące innych - wraz ze swym uzbrojeniem - nadciągną w rejon działań wojennych.

Ostatecznie armia palestyńska może osiągnąć 150-160 tys. bojowników, co niemal dorównuje aktualnemu stanowi sił zbrojnych Izraela, szacowanemu na 180 tys. żołnierzy. Chociaż Palestyńczycy nie mają odrzutowców F-15 ani czołgów Merkava, mogą oni dokonać wielkich zniszczeń jako organiczna część wielkiej armii egipsko-palestyńskiej."

 

Izraelscy analitycy wojskowi informują, że na kontrolowanych przez Palestyńczyków obszarach Ramallah i Gazy, tzw. siły policyjne przechodzą formalne szkolenie bojowe. Ubrane w niebieskie mundury polowe siły palestyńskie systematycznie zwiększają swoje zasoby karabinów maszynowych, pocisków przeciwpancernych, a nawet pojazdów opancerzonych. Według informacji izraelskiego Urzędu Bezpieczeństwa, broń ta jest szmuglowana z Egiptu i Jordanii z pogwałceniem dotychczasowych ustaleń pokojowych.

[za "Tymoteuszem", sierpień 2000r.]

 

 

 

Na poczatek

  Izrael Kultura Historia Turystyka Pomoc duchowa Żydzi w Polsce Czasy i Fakty

Copyright ©2002-2012 by Gedeon