RZECZNICY  POKOJU 

 

Poniższy materiał został opracowany na podstawie materiałów zgromadzonych i wydanych przez Middle East Christian Committee, MECHRIC (Bliskowschodni Komitet Chrześcijański). Podpisali się pod nią wchodzący w skład Komitetu przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji chrześcijańskich oraz organizacji obrony praw człowieka.

RZECZNICY POKOJU ?

OWP

- Jasser Arafat, przywódca tej terrorystycznej organizacji ponosi odpowiedzialność za masakry w chrześcijańskich miastach Damour, Aishiye, Beit Mallat, Tall Abbas i wielu innych miastach Libanu w latach 1982-1990.
    - OWP jest odpowiedzialna za wymordowanie 100 000 libańskiej ludności cywilnej.
    - "Fatah", jedna z frakcji OWP nadal zajmuje terytoria skonfiskowane libańskiej ludności chrześcijańskiej. To OWP zniweczyła pokój w Libanie, teraz zaś czyni to samo w Ziemi Świętej.
    - Gdzie podziało się 80 000 arabskich chrześcijan z Betlejem?

EGIPT

- Prezydent tego kraju raz po raz wyraża swój gniew z powodu "nierespektowania praw miliona Palestyńczyków". Dlaczego jednak nie słyszymy o 12 milionach koptyjskich chrześcijan, których dyskryminacja i prześladowania są w Egipcie na porządku dziennym?
    - Egipt oburza się w związku z otwarciem archeologicznego tunelu w Jerozolimie, a jednocześnie w kraju tym kościoły są palone, a setki koptyjskich chrześcijan znikają bez wieści w Manshiet Nasir, Assiut, Zawiya al-Hamra i innych chrześcijańskich enklawach na terenie Egiptu.
    - Reżim egipski odmawia Koptom podstawowych praw i więzi przywódcę kościoła koptyjskiego, Shenoudę.
    - Egipt wzywa do uzbrojenia OWP przeciwko Żydom izraelskim, odmawiając jednocześnie prawa do obrony egipskim chrześcijanom atakowanym przez siły "Dżihadu".

SYRIA

- Prezydent Assad wziąż mówi o "okupacji" i o konieczności "wycofania się okupanta" (mając na myśli Izrael), podczas gdy 45-tysięczny korpus syryjski (piechoty, czołgów i tajnej policji) okupuje Liban i brutalnie prześladuje ludność cywilną tego kraju.
    - Setki Libańczyków są aresztowane i torturowane przez tajne siły syryjskie.
    - Syria pozbawiła Liban niepodległości i pokoju, i zrujnowała jego gospodarkę.
    - Assad nie tylko zniszczył pokój w Libanie; jest również odpowiedzialny za wymordowanie dziesiątek tysięcy Syryjczyków.

ARABIA SAUDYJSKA

- Rząd Arabii Saudyjskiej wyraża swe oburzenie z powodu rzekomego "gwałcenia" praw religijnych islamu w Jerozolimie. Jak wyglądają prawa chrześcijan w Arabii Saudyjskiej i na całym Półwyspie Arabskim? Chrześcijanie siedzą w więzieniach; nie wolno im modlić się w miejscach publicznych. Monarchia Saudich nie jest krajem pokoju. Jest krajem niesprawiedliwości, a ponadto finansuje "świętą wojnę Dżihad" wszędzie tam, gdzie ma ona miejsce na świecie.

LIGA ARABSKA

- Uzurpuje sobie prawa do Palestyny i wzywa rządy państw świata do pomocy w walce o prawa Arabów, ale:
    - Dlaczego ta sama Liga Arabska nie wypowiada się na temat ludobójstwa popełnianego na Afrykańczykach w Południowym Sudanie i w górach nubijskich?
    - Dlaczego Liga Arabska popiera masakrę Kurdów w północnym Iraku i prześladowania Berberów w Algierii?
    - Dlaczego Liga Arabska popiera ludobójstwo Asyryjczyków, Bahajów, Maronitów i innych grup w tym regionie?

 

 Na poczatek
  Izrael Kultura Historia Turystyka Pomoc duchowa Żydzi w Polsce Czasy i Fakty

Copyright ©2002-2012 by Gedeon