PLAN     " TRZECH  ETAPÓW " 

 

Plan "Trzech Etapów" zrodził się w planach Organizacji Wyzwolenia Palestyny po wojnie Jom Kipur w 1973 roku, która nie przyniosła spodziewanego zwycięstwa siłom arabskim.

14 grudnia 1988 roku na konferencji prasowej w Genewie przwódca OWP Jaser Arafat chcąc pozyskać przychylność świata zachodniego wypowiadał się w taki sposób, że mogło wyglądać na wycofanie się OWP z polityki antyizraelskiej, ale już w cztery dni później, jego rzecznik prasowy Salah Khalaf (Abu Lyad) mówiąc do Arabów powiedział: "Na początku - małe państwo, ale dzięki Allahowi, będzie się powiększać i rozszerzać na wschód i zachód, na północ i południe ... Będziemy dążyć do wyzwolenia Palestyny krok za krokiem."

6 marca 1989 roku Jaser Arafat powiedział przemawiając do Arabów: "Walka Palestyńczyków nie jest prowadzona dla samej walki. Ma ona cel polityczny: wyzwolenie ziemi palestyńskiej i ustanowienie państwa palestyńskiego na całym terenie, z którego Izrael musi być usunięty."

5 kwietnia 1989 roku szef departamentu do spraw politycznych w OWP, Farouch Kaddoumi, wypowiedział się w arabskim programie radia BBC: "Rozbijemy namioty tak daleko, jak daleko sięgną nasze pociski."

26 grudnia 1989 roku Rafik al-Natshe, przedstawiciel OWP i członek Centralnego Komitetu Fatah, wypowiedział się na łamach arabskiego pisma "Al Quebas" w Kuwejcie: "Cała Palestyna jest naszą ziemią i chcemy ją wyzwolić od rzeki [Eufrat] do morza [Śródziemnego] za jednym zamachem. Fatah prowadząc OWP uważa, że trzeba trzymać się Planu Etapów."

 

    Plan "Trzech Etapów" zatwierdzony przez Palestyńską Radę Narodową w Kairze
8 czerwca 1974 roku.    Trzy etapy działania, które w planach OWP mają doprowadzić do zagłady Izraela. Plan ten popierają do dziś wszystkie państwa arabskie:

mapa - rozmiar: 21 072 bajtów

            Etap 1: Państwo palestyńskie ma objąć Judeę, Samarię, Gazę i Starą Jerozolimę.

mapa - rozmiar: 37 231 bajtów

            Etap 2: Wzmożenie akcji terrorystycznych i militarnych przeciwko Izraelowi dla osłabienia go od środka.

mapa - rozmiar: 37 740 bajtów

            Etap 3: Opanowanie całego terytorium Izraela przy pomocy wojsk z krajów arabskich./Opracowano na podstawie materiałów Israel Information Center z 1990 roku/

 

Na poczatek

  Izrael Kultura Historia Turystyka Pomoc duchowa Żydzi w Polsce Czasy i Fakty

Copyright ©2002-2012 by Gedeon