TURYSTYKA  -  RAMAT HA-SHARON  -  Turystyka - Dystrykt Tel Awiwu
 
          największe miasta:
     -  Bat Yam
     -  Bnei Brak
     -  Giv'atayim
     -  Herzliyya
     -  Holon
     -  Jaffa
     -  Or Yehuda
     -  Qiryat Ono
     -  Ramat Gan
 - Ramat HaSharon
     -  Tel Aviv


 


Ramat HaSharon

Miasto Ramat Ha-Sharon jest położone na północny-wschód od aglomeracji miejskiej Tel Awiwu (w Dystrykcie Tel Awiwu, w Izraelu).
    Miasto zajmuje powierzchnię 22 km2. Według danych Israel Central Bureau of Statistics miasto liczy 53.000 mieszkańców (dane z 2006 r.).

zdjecie satelitarne i mapa Tel Awiw

  -  Ramat HaSharon oficial web-site

----------  RYS  HISTORYCZNY  ----------

Osada została założona w 1923 roku pod nazwą Yir Shalom. Był to rolniczy moszaw w którym osiedlali się żydowscy imigranci z Polski i Litwy. W 1928 roku zmieniono nazwę osady na Ramat HaSharon.
    W 2002 roku Ramat HaSharon otrzymał prawa miejskie.

----------  RYS  TURYSTYCZNY  ----------

Obecnie Ramat HaSharon posiada opinię najlepszej podmiejskiej miejscowości w pobliżu aglomeracji Tel Awiwu. Jest to popularne miejsce zamieszkania dla wielu ludzi pracujących w aglomeracji Gush Dan. Komunikację ułatwiają wygodne połączenia autostradami.
    Lokalną atrakcją jest Izraelskie Centrum Tenisowe, położone w południowej części miasta.

W Ramat HaSharon znajduje się główna siedziba izraelskiego koncernu zbrojeniowego Israel Military Industries (IMI). Koncern produkuje wszelkiego rodzaju amunicję dla broni maszynowej, artylerii, czołgów i broni rakietowych. Amunicja jest dostosowana do standartów NATO, dzięki czemu realizowane są dostawy dla US Army i innych armii bloku NATO. Koncern realizuje także liczne projekty związane z produkcją ciężkiego sprzętu wojskowego (uzbrojenie dla czołgów, pojazdy opancerzone itp.).

  -  Israel Military Industries

Z innych przedsiębiorstw warto wymienić zakłady spożywcze Tnuva Food Industries, będące jednymi z największych w Izraelu. Zakłady mleczarskie produkują między innymi jogurty, masło, napoje sojowe i sery. To właśnie tutaj produkowane są produkty znanej w Izraelu mleczarskiej marki Yoplait. Ale w zakładach Tnuva przygotowuje się także do spożycia kurczaki, jajka, ryby, mrożonki itp.

  -  Tnuva Food Industries

 

 

--------------------------------------------------

Opracowano na podstawie "Explorer Izrael", "Pascal Izrael", "Winnica", "Świat Biblii", biuletynów Ambasady Izraela w Polsce, witryn internetowych rządu Izraela i innych opracowań dotyczących Państwa Izrael.

--------------------------------------------------

Na poczatek
  Izrael Kultura Historia Turystyka Pomoc duchowa Żydzi w Polsce Czasy i Fakty

Copyright ©2006-2007 by Gedeon